©PRZESTRZEŃ EMPATII 2021
Zaprojektowane przez Natalia Kukuła.

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Polityka prywatności

Newsletter
O mnie

Strona główna

Kontakt

Przestrzeń Empatii 

Dziś gościnnie na stronie uczestniczka mojego ostatniego cyklu dla Nauczycieli, Magdalena Cieśliczko i jej recenzja mojego ebooka :)  

 

Nastolatek na pokładzie! - Ratunku! Każdy rodzic z pewnością czuje to samo – nagle z dnia na dzień wszystko, co do tej pory „działało” przestaje „działać”! Mamy wrażenie, jakby ktoś podmienił nam nasze własne dziecko! I co tu robić?

Możemy oczywiście iść drogą naszych rodziców i dziadków i wejść w odwieczną walkę z naszym nastolatkiem, albo… No właśnie, co? Spróbować zupełnie innej drogi. Kto jeszcze nie słyszał o tym pozytywnym podejściu do wychowania, powinien koniecznie zacząć od e-booka Natalii Kukuły „Co się dzieje w głowie nastolatka?”, Pozytywne Wsparcie.

 

To fantastyczny wstęp do nowego spojrzenia na wychowanie. Natalia w mega przystępny sposób zabiera nas w podróż po zakamarkach skomplikowanej chyba dla wszystkich rodziców natury naszego nastolatka. Wyjaśnia w merytoryczny sposób, co możemy zrobić jako rodzice, dlaczego relacja jest taka ważna i skąd biorą się reakcje naszych pociech. Zachęca do pracy przede wszystkim nad sobą i do refleksji, pomaga, wspiera i wierzy, że damy radę przejść przez ten nastoletni okres naszego dziecka i co więcej – chce, byśmy nie traktowali go jak grypę, którą trzeba przejść, ale by odnaleźć w tym czasie również dobre strony bycia razem.

Forma e-booka jest świetnym pomysłem, zawsze można mieć go „pod ręką”, choćby w telefonie, dzięki temu zawsze można do niego w razie potrzeby wracać. A wierzcie mi, będzie wiele takich momentów, gdzie trzeba będzie wracać... Jeśli nie będzie się chciało reagować z automatu.

 

Autorka napisała tego e-booka w sposób przejrzysty i przystępny. Nie zagubimy się  w gąszczu zimnych, naukowych pojęć. Treść poradnika pochłania się szybko, z przyjemnością. Już od pierwszych stron forma wyrazu e-booka zachęca i „wciąga”, chce się więcej i więcej...

 

E-book Natalii to nie porady, które zadziałają zawsze i wszędzie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, bo tego nie da nam żadna metoda wychowawcza, ale to wskazówki i techniki, które przybliżą nas do rodzicielstwa bliskości, budowania trwałych więzi, dalekowzrocznego patrzenia na rozwój naszego dziecka i uczenia nastolatka postępowania w życiu. To skupienie się na rozwiązaniu, a nie na problemie i dawaniu… A zresztą, przeczytajcie sami!

 

Zachęcam Was do tego serdecznie jako mama nastoletniego syna i nauczycielka.

 

Magdalena Cieśliczko

Recenzja ebooka
"Co się dzieje w głowie Nastolatka?"
03 maja 2020