©PRZESTRZEŃ EMPATII 2021
Zaprojektowane przez Natalia Kukuła.

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Polityka prywatności

Newsletter
O mnie

Strona główna

Kontakt

Gdy zaczynałam być mamą prawie 11 lat temu, w Polsce mało kto słyszał o Rodzicielstwie Bliskości, Self-Reg czy NVC.  Całe swoje życie byłam uczona po prostu posłuszeństwa i tego samego uczyłam swojego jedynego wówczas syna. Przebyłam długą drogę, żeby odnaleźć te idee, zgodne ze mną i moimi wartościami. Nie było łatwo.

Po lekturze pierwszych książek i poradników byłam totalnie zaskoczona tym, że jestem...złą matką, co uświadomiłam sobie dopiero po ładnych kilku latach udanego (jak mi się wtedy wydawało) macierzyństwa. Nagle cały mój świat runął i trzeba go było poskładać na nowo. Na początku był bunt i niedowierzanie w to, że to JA powinnam się zmienić, a nie moje dziecko. Ten proces był trudny i bolesny, zmuszający mnie do refleksji nad własnym dzieciństwem. Później otworzyłam się i zrozumiałam, że można inaczej. To był przełom w moim rodzicielstwie. Naprzeciw wyszło mi Rodzicielstwo Bliskości oraz książki z serii "Jak mówić.." autorstwa Faber i Mazlish. Przeczytałam setki książek oraz artykułów dotyczących wychowania, a z biegiem lat odkryłam także inne bliskie mi nurty jak Self-Reg oraz NVC (Porozumienie bez Przemocy). W ciągu tego czasu wzięłam także udział w wielu kursach pogłębiających moją wiedzę.

Idealnym podsumowaniem łączącym wszystkie te podejścia i bardzo mi bliskim było odnalezienie około 3 lat temu Pozytywnej Dyscypliny. Dała mi ona konkretne narzędzia, dzięki którym nareszcie mogłam zacząć budować relacje w mojej rodzinie oparte na współpracy. 

Dosyć szybko okazało się, że chcę więcej. Więcej wiedzy, więcej energii, więcej kontaktu z innymi rodzicami. To było to! Czułam, że to moja droga, że chcę dzielić się swoimi odkryciami na temat rodzicielstwa z innymi! Tym sposobem, w październiku 2018 roku, przeszłam pierwszy swój kurs z Pozytywnej Dyscypliny i zostałam edukatorem dla Rodziców. W czerwcu 2019 dołożyłam do tego tytuł edukatora dla Nauczycieli. W ten sposób po 10 latach pracy na etacie w korporacji, przeniosłam się na salę szkoleniową. To była najlepsza decyzja w moim życiu.

Od prawie półtora roku dzielę się z rodzicami i nauczycielami sposobami na trudne zachowania dzieci w każdym wieku, pokazuję jak mogą budować silną relację, jak okiełznać swoje własne oraz dziecięce emocje, szukać konstruktywnych rozwiązań problemów w szkole, i w rodzinie. Przeprowadziłam setki spotkań, warsztatów, szkoleń, na których dawałam i daję z siebie wszystko - swoją pasję, energię, wiedzę. Otwierając się na uczestników widzę jak dokonuje się w nich widoczna przemiana w sposobie myślenia o dziecku. Ta sama, która kiedyś dokonała się we mnie. Obserwowanie rozwoju rodziców i nauczycieli napędza mnie do działania, dodaje mi skrzydeł w mojej pracy. Moim celem jest przekonanie ich, że mają w sobie wszystko, czego potrzebują ich dzieci. Moim zadaniem jest to tylko wydobyć na zewnątrz i wspierać ich we własnej, rodzicielskiej lub nauczycielskiej drodze. 

Jestem trenerką rozwoju jednostki i grupy, trenerką umiejętności wychowawczych, pedagogiem oraz Edukatorką Pozytywnej Dyscypliny dla Rodziców  i Nauczycieli z akredytacją Positive Discipline Association (Edukatorzy Pozytywnej Dyscpliny) także Realizatorem Szkoły dla Rodziców i Wychowawców metodą Faber i Mazlish. Od roku współpracuję z Biblioteką Miejską oraz Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką im.prof.T.Kotarbińskiego w Łodzi, dzięki temu można mnie spotkać również na bezpłatnych wydarzeniach odbywających się w filiach w Łodzi oraz Kutnie. W tym roku podjęłam również współpracę z Uczelnią Nauk Społecznych w Łodzi, gdzie prowadzę warsztaty dla nauczycieli. W zamierzchłych czasach byłam nauczycielką języka angielskiego. Aktualnie prowadzę Przestrzeń Empatii oraz jestem mamą na cały etat. Mieszkam w Łodzi, jednak pracuję wszędzie tam, gdzie jest potrzeba. 

Jeśli dotarłeś/dotarłaś do końca i bliskie jest Ci to, co napisałam, koniecznie odezwij się do mnie lub wpadnij na moje warsztaty, będzie mi bardzo miło Cię poznać ! 


  
 
 
Przestrzeń Empatii 
Witaj na mojej stronie ! 
Nazywam się Natalia Kukuła.

Gdy jeszcze nie miałam dzieci, byłam ekspertem od wychowania .
Później pojawiła się moja wspaniała trójka, a razem z nimi wyzwania (muszę przyznać, że moje dzieci mi ich nie oszczędzały), trudne sytuacje, konflikty, problemy w relacjach..
Napisz do mnie 
Twoje Imię
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!