©PRZESTRZEŃ EMPATII 2021
Zaprojektowane przez Natalia Kukuła.

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Polityka prywatności

Newsletter
O mnie

Strona główna

Kontakt

Przestrzeń Empatii 

Znam wielu nauczycieli
"z powołania". Takich, którzy uwielbiają uczyć i chcą pomagać dzieciom w trakcie ich szkolnej drogi. Takich, którzy nie skupiają się na wyuczonej na pamięć wiedzy, ale na prawdziwych, życiowych umiejętnościach i potrafią wyciągnąć z dziecka to, co najlepsze. Którzy nawet w najgorzej zachowującym się dziecku widzą potencjał i wiele dobrych cech. Jednak nawet najlepszy nauczyciel ma tak wielu uczniów, że potrzebuje odpowiednich sposobów i  narzędzi, żeby móc z nimi pracować na co dzień. Dlatego pomagam nauczycielom w codziennej pracy przekazując im na warsztatach wiedzę, dzięki której lepiej komunikują się z uczniami i dają im wsparcie w trudnościach z zachowaniem w klasie i nie tylko. Swoimi działaniami wspieram także zmiany w szkole systemowej chcąc budować ją na nowych podstawach, opierających się na obopólnym szacunku i zaufaniu, a przede wszystkim na dialogu między rodzicami, nauczycielami oraz uczniami. 

Nauczycieli

Dzieci nie rodzą się z instrukcją obsługi, a nas nikt nie uczy jak być rodzicem. My sami jako dzieci na ogół byliśmy wychowywani w zupełnie inny sposób, niż teraz jest nam bliski w wychowaniu własnych dzieci.  Posłuszeństwo oraz jego egzekwowanie poprzez system kar i nagród nie jest już głównym celem rodziców. Jednak mimo wszystko, wraz z pewnymi zakorzenionymi schematami, rodzice w trudnych chwilach wracają do tego systemu ponieważ nie znają innej alternatywy. Dlatego daję im wsparcie w tych wątpliwościach i trudnościach, których rodzicielstwo jest pełne. Pokazuję im jak mogą budować relacje ze swoimi dziećmi oparte na współpracy i dialogu, bez kar czy nagród. Towarzyszę im w drodze do zmiany podejścia do dziecka oraz pomagam wdrażać konkretne rozwiązania w ich rodzinach. Wspieram także ich samych w rozwoju osobistym ponieważ wiem, że rodzicielstwo daje nam mnóstwo okazji do zajrzenia w siebie.

Rodziców

Każda relacja z dzieckiem jest ważna i oddziałuje na niego oraz jego życie. Oprócz rodziców czy nauczycieli, pojawiają się w nim różnego rodzaju specjaliści pracujący z dziećmi - psychologowie, psychiatrzy, pedagodzy czy inni. Bardzo ważne jest, aby o rozwój dziecka dbać w sposób spójny i pracować z nim łącząc wszystkie aspekty jego życia. Dlatego wspieram specjalistów w uzupełnianiu ich wiedzy dotyczącej holistycznego podejścia do dziecka, pokazuję im jak pracować inaczej, biorąc pod uwagę emocje dziecka oraz ich źródło i przyczyny. Obalam mit dotyczący "niegrzecznego" dziecka, które trzeba "naprawić." Obnażam skutki stosowania kar i nagród oraz pokazuję inne rozwiązania, oparte na szacunku, i współpracy. Łączę pracę z rodzicami, nauczycielami oraz innymi specjalistami po to, aby dziecko otrzymywało w każdej przestrzeni - w domu, w szkole czy w poradni lub gabinecie - to, czego najbardziej potrzebuje. Moją misją jest szkolenie specjalistów, którzy będą blisko swoich małych pacjentów.   

Kogo wspieram?
Łączę pracę z rodzicami, nauczycielami oraz innymi specjalistami po to, aby dziecko otrzymywało w każdej przestrzeni - w szkole, w domu czy w poradni lub gabinecie - to, czego najbardziej potrzebuje. 

Specjalistów pracujących z dziećmi

Potrzebujesz wsparcia? 

Napisz do mnie !

KONTAKT